PL | EN
24.01.2020
07:26
16:09  (Warszawa)
MAPA SYNOPTYCZNA
RADARY
KOMENTARZ SYNOPTYKA
PROGNOZA SYNOPTYCZNA
KRAJ
WOJEWÓDZTWO
MIASTO
PROGNOZA NUMERYCZNA
WIATR
ZACHMURZENIE
MIASTO
Zwiń
PROG. NOWCASTINGOWA
TEMPERATURA 2M
TEMPERATURA GRUNTU
TEMP. PUNKTU ROSY
TEMP. ODCZUWALNA
WILGOTNOSC WZGLĘDNA
OPAD
OPAD STAŁY
WIATR
DANE POMIAROWE
DANE SATELITARNE
POGODA AKTUALNA
TEMPERATURA
CIŚNIENIE
ZJAWISKA
TEMPERATURA WODY
WARUNKI ŚNIEGOWE
DANE KLIMATYCZNE

noc 23/24.01.2020 od 19:30 do 07:30 (czwartek/piątek)

W nocy w południowej połowie kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane; w północnej zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz miejscami słabe opady deszczu lub mżawki. Na krańcach wschodnich możliwy słaby śnieg, a na północnym wschodzie lokalnie marznący deszcz powodujący gołoledź. Na południu gdzieniegdzie mgła osadzająca szadź i ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -5°C na południu, około -2°C w centrum, do 1°C na północy; chłodniej w obszarach podgórskich od -10°C do -6°C oraz cieplej na wybrzeżu od 2°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i Pogórzu Karpackim porywisty, z kierunków południowych i zachodnich. Nad morzem wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h.

dzień 24.01.2020 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane, tylko na północy duże i tam słabe opady deszczu lub mżawki. W Bieszczadach możliwy słaby śnieg. Rano lokalnie na południu zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 1°C w rejonach podgórskich i na Roztoczu do 6°C nad morzem; gdzieniegdzie w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, nad morzem i na południowym wschodzie kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, w Bieszczadach do 80 km/h.

noc 24/25.01.2020 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy w północnej połowie kraju zachmurzenie całkowite z postępującymi z północy większymi przejaśnieniami oraz miejscami przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem stopniowo od północy wzrastające do dużego. W pasie od Lubelszczyzny, przez południe Mazowsza, po południową Wielkopolskę możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź. W Bieszczadach możliwy także słaby śnieg. Temperatura minimalna od -5°C na południu, około -1°C w centrum, do 2°C na północy; cieplej nad morzem od 3°C do 5°C oraz chłodniej w rejonach podgórskich od -12°C do -6°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami na wschodzie i północy porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Na wybrzeżu wiatr w porywach do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h.

dzień 25.01.2020 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi opadami deszczu w północnej i w centralnej Polsce. Miejscami w centrum możliwy także marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 2°C na południowym wschodzie do 6°C na wybrzeżu i Pomorzu; w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, gdzieniegdzie na północy i południowym wschodzie porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

opracowano: 13:10 23.01.2020

synoptyk IMGW-PIB: Grażyna Dąbrowska

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Powyższa informacja jest opracowywana przez naszych specjalistów i wydawana dwa razy na dobę lub w przypadku wystąpienia istotnej zmiany prognozowanego przebiegu pogody.

sms