PL | EN
12.12.2019
07:34
15:25  (Warszawa)
MAPA SYNOPTYCZNA
RADARY
KOMENTARZ SYNOPTYKA
PROGNOZA SYNOPTYCZNA
KRAJ
WOJEWÓDZTWO
MIASTO
PROGNOZA NUMERYCZNA
WIATR
ZACHMURZENIE
MIASTO
Zwiń
PROG. NOWCASTINGOWA
TEMPERATURA 2M
TEMPERATURA GRUNTU
TEMP. PUNKTU ROSY
TEMP. ODCZUWALNA
WILGOTNOSC WZGLĘDNA
OPAD
OPAD STAŁY
WIATR
DANE POMIAROWE
DANE SATELITARNE
POGODA AKTUALNA
TEMPERATURA
CIŚNIENIE
ZJAWISKA
TEMPERATURA WODY
WARUNKI ŚNIEGOWE
DANE KLIMATYCZNE

dzień 12.12.2019 od 07:30 do 19:30 (czwartek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południu z rozpogodzeniami. Rano miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Warmii, Mazurach i Pomorzu Wschodnim oraz w kotlinach sudeckich opady na ogół deszczu ze śniegiem i śniegu, tylko nad Pomorzem Zachodnim, Ziemią Lubuską i północnym zachodem Wielkopolski oraz Dolnym Śląskiem deszcz ze śniegiem, przechodzący w deszcz. W górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C na Podhalu i Suwalszczyźnie do 5°C na Nizinie Szczecińskiej. Wieczorem w wyniku spadku temperatury poniżej 0°C mokre nawierzchnie będą ulegać oblodzeniu, ślisko. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu miejscami porywisty, z kierunków południowych. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h.

noc 12/13.12.2019 od 19:30 do 07:30 (czwartek/piątek)

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Lokalnie na zachodzie, północy, w centrum oraz na południowym wschodzie możliwe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. W Tatrach opady śniegu i prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Miejscami, za wyjątkiem południowego zachodu, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, również marznące i osadzające szadź. Temperatura minimalna od -4°C w kotlinach karpackich i -3°C w Kotlinie Kłodzkiej oraz na Kaszubach i Warmii, około -2°C, -1°C w centrum i na zachodzie do 0°C, 1°C nad morzem oraz na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 70 km/h, tam też zamiecie i zawieje śnieżne.

dzień 13.12.2019 od 07:30 do 19:30 (piątek)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a na północy oraz w Karpatach również śniegu. Przed południem na północy oraz w centrum lokalnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Początkowo miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 300 metrów i osadzające szadź. Temperatura maksymalna od 2°C na Podhalu i nad morzem do 4°C, 5°C na przeważającym obszarze do 6°C na południowym wschodzie kraju. Wiatr umiarkowany i porywisty, na obszarach podgórskich w Karpatach w porywach do 55 km/h, nad morzem dość silny, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach wiatr w porywach do 100 km/h, powodował będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

noc 13/14.12.2019 od 19:30 do 07:30 (piątek/sobota)

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie i północy oraz miejscami na południowym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na obszarach podgórskich w Karpatach oraz na pojezierzach pomorskich również śniegu. Temperatura minimalna od -3°C na Podhalu i -1°C na Pojezierzach Pomorskich oraz miejscami w Małopolsce, od 1°C do 3°C na przeważającym obszarze kraju do 4°C na krańcach wschodnich Mazowsza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W Tatrach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne.

dzień 14.12.2019 od 07:30 do 19:30 (sobota)

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu i deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu oraz na Kaszubach śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C na Kaszubach oraz 3°C na północy kraju do 6°C miejscami na zachodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty, na Przedgórzu Sudeckim i nad morzem w porywach do 55 km/h, nad morzem dość silny, południowy i południowo-zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 80 km/h, tam też zamiecie i zawieje śnieżne.

opracowano: 13:25 12.12.2019

synoptyk IMGW-PIB: Jakub Gawron/Michał Ogrodnik

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie

Powyższa informacja jest opracowywana przez naszych specjalistów i wydawana dwa razy na dobę lub w przypadku wystąpienia istotnej zmiany prognozowanego przebiegu pogody.

sms