PL | EN
03.12.2016
07:24
15:27  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2016-12-03 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano na Brynicy oraz lokalnie na górnej Wiśle, Przemszy, Kamiennej, Narwi, Biebrzy, Bzurze i Drwęcy. Stan niski zanotowano na Tyśmienicy oraz lokalnie na środkowej Wiśle, Kamiennej i Liwcu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano lokalnie na Strzegomce, Kaczawie, Baryczy, Bobrze, Nysie Łużyckiej i Prośnie. Stan niski obserwowano lokalnie na środkowej Odrze, Bobrze i Warcie


Rzeki Przymorza

Stan wody rzek Przymorza układa się głównie w strefie wody wysokiej i średniej. Stan wysoki zanotowano na ujściowym odcinku Odry, Parsęcie, Łebie, ujściowym odcinku Wisły, Nogacie, Pasłęce i Gubrze oraz lokalnie na Łynie.Uwaga!

Dnia 03.12.2016 (godz. 07:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na: - 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry - w Kanclerzowicach na Sąsiecznicy o 8 cm; - 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Wisły - w Brynicy na Brynicy o 7 cm. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry oraz na 4 stacjach rzek Przymorza.


sms