PL | EN
18.11.2017
07:01
15:41  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-11-18 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki zanotowano na Brynicy, Radomce, Pilicy, Narwi, Supraśli, Biebrzy, Pisie, Omulwi, Orzycu, Krznie, Wkrze, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na Przemszy, Rabie, Sanie, Kamiennej, Liwcu i Bzurze. Stan niski zanotowano lokalnie na Pilicy i Bugu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na Baryczy, środkowej i dolnej Warcie, na Nerze, Gwdzie, Drawie i Inie oraz lokalnie na dolnej Odrze, Widawie, Bobrze, Prośnie i Noteci. Stan niski zanotowano lokalnie na Bystrzycy.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się w strefie wody wysokiej. Stan średni zanotowano w ujściowym odcinku Odry i Wisły, na Redze, Słupi i Gołdapie oraz lokalnie na Łynie.Uwaga!

Dnia 18.11.2017 (godz. 07:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony: na 6 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły maksymalnie o 18 cm na rzece Jegrznia w Rajgrodzie; na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry o 27 cm na rzece Obra w Bledzewie. Stan ostrzegawczy został przekroczony na: 14 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 16 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Przymorza.


sms