PL | EN
22.09.2017
06:21
18:35  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-09-22 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i wysokiej, lokalnie niskiej. Stan wysoki zanotowano na górnej Wiśle, na Brynicy, Sole, Skawie, Rabie, Dunajcu, Popradzie, Białej Tarnowskiej, Wisłoce, Tyśmienicy, Supraśli, Pisie, Omulwi, Orzycu, Wkrze, Bzurze, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na Przemszy, Wisłoku, Pilicy, Biebrzy i Liwcu. Stan niski zanotowano lokalnie na środkowej Wiśle, na Sanie, Wieprzu, Bugu i Liwcu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej, lokalnie wysokiej. Stan wysoki obserwowano na górnej Odrze, na Kłodnicy, Gwdzie i Drawie oraz lokalnie na środkowej Odrze i Baryczy. Stan niski zanotowano na Widawce oraz lokalnie na Nysie Kłodzkiej, Ślęzie, Bystrzycy, Strzegomce, Kaczawie, Bobrze, Kwisie, Nysie Łużyckiej i Warcie.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni obserwowano w ujściowym odcinku Odry, na Redze, Parsęcie oraz w ujściowym odcinku Wisły.Uwaga!

Dnia 22.09.2017 (godz. 08:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na: 17 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły maksymalnie o 79 cm na Wiśle w Jawiszowicach, 4 stacjach wodowskazowych w dorzeczach Przymorza, maksymalnie o 27 cm na Jeziorze Druzno w Żukowie. Stan ostrzegawczy został przekroczony na: 43 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 9 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Przymorza, 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Dunaju.


sms