PL | EN
22.02.2017
06:33
17:04  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-02-21 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano na Brynicy, Supraśli, Omulwi, Orzycu, Krznie, Nurcu, Wkrze i Drwęcy oraz lokalnie na Przemszy, Pilicy, Narwi, Biebrzy, Pisie i Liwcu. Stan niski zanotowano lokalnie na środkowej Wiśle, Skawie, Rabie, Dunajcu, Wisłoce, Sanie, Kamiennej i Pilicy.
Zjawiska lodowe:
Zator i krę zanotowano lokalnie na Wisłoku. Krę lokalnie zanotowano na dolnej Wiśle. Śryż i/lub lód brzegowy obserwowano lokalnie na górnej Wiśle, Sole, Rabie, Dunajcu, Popradzie, Białej Tarnowskiej, Wisłoce, Sanie, Wisłoku, Wieprzu, Pilicy, Biebrzy i Bugu. Pokrywę lodową obserwowano lokalnie na środkowej Wiśle, Wisłoce, Sanie, Narwi, Biebrzy i Bugu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki obserwowano na Kaczawie i Kwisie oraz lokalnie na Baryczy, Bobrze, Nysie Łużyckiej i Prośnie. Stan niski zanotowano na Widawce oraz lokalnie na dolnej Odrze, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Warcie i Noteci.
Zjawiska lodowe:
Obserwatorzy IMGW-PIB nie obserwowali zjawisk lodowych na stacjach pomiarowych.


Rzeki Przymorza

Stan wody rzek Przymorza układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki obserwowano na Słupi, Gubrze i Węgorapie oraz lokalnie na Pasłęce i Łynie. Stan niski zanotowano w ujściowym odcinku Odry.
Zjawiska lodowe:
Obserwatorzy IMGW-PIB nie obserwowali zjawisk lodowych na stacjach pomiarowych.Uwaga!

Dnia 21.02.2017 (godz. 07:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry. Maksymalnie w Zagrodnie na Skorze o 8cm. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 5 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 9 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry i na 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza.
suma_opadow_tyg suma_opadow_tyg

Mapa i opis zjawisk lodowych opracowane są na podstawie informacji uzyskanej od obserwatora wodowskazowego IMGW-PIB o formie zlodzenia w rejonie stacji wodowskazowej z godz. 07:00 cz. urz. Obserwacje takie są wykonywane raz dziennie. Dokładne informacje o wielkości i rodzaju zlodzenia wzdłuż głównych rzek kraju można uzyskać w Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej.

sms