PL | EN
23.08.2017
05:31
19:44  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-08-23 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki zanotowano na Supraśli i Brdzie. Stan niski zanotowano na Przemszy, Nidzie, Sanie, Wisłoku, Wieprzu, Radomce, Pilicy, Omulwi i Bugu oraz lokalnie na Wiśle, Sole, Rabie, Kamiennej, Narwi, Pisie i Liwcu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody niskiej i średniej. Stan wysoki obserwowano na Gwdzie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Baryczy i Noteci. Stan niski zanotowano na Kłodnicy, Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Bystrzycy, Kwisie, górnej i środkowej Warcie, Widawce i Nerze oraz lokalnie na Odrze, Ślęzie, Strzegomce, Widawie, Kaczawie, Bobrze, Nysie Łużyckiej i Prośnie.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się w strefie wody średniej i wysokiej. Stan wysoki obserwowano na Parsęcie, Słupi i Nogacie oraz lokalnie w ujściowym odcinku Odry i na Łynie.Uwaga!

Dnia 23.08.2017 (godz. 08:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na 1 stacji wodowskazowej rzek Przymorza, na stacji Grabowo na rzece Grabowa o 2 cm. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Wisły, na 6 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry oraz na 3 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Przymorza.


sms