PL | EN
24.04.2018
05:16
19:51  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2018-04-24 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej. Stan wysoki zanotowano na Narwi, Pisie, Bugu, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na Biebrzy. Stan niski zanotowano na Białej Tarnowskiej, Tyśmienicy, Radomce i Nurcu oraz lokalnie na Wiśle, Przemszy, Sole, Rabie, Wisłoce, Sanie, Wisłoku, Kamiennej, Pilicy i Liwcu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej. Stan wysoki obserwowano na Gwdzie i Drawie oraz lokalnie na Bystrzycy, na dolnej Warcie i na Noteci. Stan niski zanotowano na Małej Panwi, Kwisie, górnej Warcie, Widawce i Nerze oraz lokalnie na Odrze, Nysie Kłodzkiej, Ślęzie, Widawie i Nysie Łużyckiej.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się w strefie wody średniej. Stan niski zanotowano lokalnie na Łynie.Uwaga!

Dnia 24.04.2018 (godz. 08:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na: 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Wisły o 12 cm na Jeziorze Roś w miejscowości Maldanin, oraz na 1 stacji wodowskazowej w dorzeczu Odry o 2 cm na rzece Obra w miejscowości Bledzew. Stan ostrzegawczy został przekroczony na: 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry, 2 stacjach wodowskazowych dorzecza Przymorza.


sms