PL | EN
23.10.2017
07:14
17:25  (Warszawa)

Opis stanu wody z dnia: 2017-10-23 godzina 06 UTC


Dorzecze Wisły

Stan wody w dorzeczu Wisły układa się głównie w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej i niskiej. Stan wysoki zanotowano na Supraśli, Biebrzy, Omulwi, Wkrze, Drwęcy i Brdzie oraz lokalnie na Pilicy, Narwi, Pisie i Bzurze. Stan niski zanotowano na Sanie i na górnym i środkowym Bugu oraz lokalnie na środkowej Wiśle, na Przemszy, Białej Tarnowskiej, Wisłoce, Wisłoku, Kamiennej i Wieprzu.


Dorzecze Odry

Stan wody w dorzeczu Odry układa się głównie w strefie wody średniej, lokalnie wysokiej i niskiej. Stan wysoki obserwowano na Baryczy, środkowej i dolnej Warcie, dolnej Noteci, na Gwdzie, Drawie i Inie. Stan niski zanotowano na Kłodnicy oraz lokalnie na górnej i środkowej Odrze, na Małej Panwi, Nysie Kłodzkiej, Ślęzie, Bystrzycy, Bobrze, Nysie Łużyckiej i górnej Warcie.


Dorzecza Przymorza

Stan wody w dorzeczach Przymorza układa się głównie w strefie wody wysokiej. Stan średni zanotowano w ujściowym odcinku Odry, na Redze, Słupi, w ujściowym odcinku Wisły oraz górnej Łynie.Uwaga!

Dnia 23.10.2017 (godz. 08:00 cz. urzędowego) stan alarmowy został przekroczony na 2 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły, maksymalnie o 12 cm w miejscowości Rodzone na Drwęcy. Stan ostrzegawczy został przekroczony na 8 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i na 6 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry.


sms